Ile razy zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy poprosiłaś/eś o coś dziecko, ale ono nie posłuchało? Np. o wyłączenie bajki, umycie zębów czy posprzątanie zabawek? W codziennych, zwyczajnych sytuacjach. Tłumaczysz, prosisz, ale… to nie działa.
Nie poddajesz się i nadal prosisz. Raz, drugi, trzeci… Wszystko na nic. Zaczynasz czuć bezsilność, ogarnia cię frustracja, ale… Stop. Tak wcale nie musi być.
Wasza codzienność może obyć się bez długich negocjacji z dzieckiem. Ubieranie może zająć parę minut, wyłączenie bajki czy zaprzestanie gierki nie musi być problemem, a powroty z placu zabaw nie muszą wiązać się z płaczem i trudnymi emocjami u dziecka.
Zamiast tego dziecko może z tobą współpracować, ponieważ samo tego chce i sprawia mu to przyjemność i radość.
Potrzebujesz tylko odpowiedniej wiedzy, opartej o miłość, naturalny autorytet rodzica i łagodne podejście. To wszystko znajdziesz właśnie w e-booku „Miłość i autorytet. Co robić, żeby dziecko nas (u)słyszało?”.
Nazywam się Mariola Kurczyńska – jestem doradczynią rodzicielską, pedagożką, neuroterapeutką i terapeutką pedagogiczną. Przez wiele lat byłam dyrektorką oraz specjalistką w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Od wielu lat dzielę się moją wiedzą w książkach, kursach dla rodziców, social mediach, a także w programach telewizyjnych i podcastach, do których jestem zapraszana jako ekspert.
Swoje podejście do wychowania opieram na psychologii ewolucyjnej, neurobiologii, pedagogice oraz ponad 25 latach doświadczenia w pracy z rodzicami i ich pociechami.
Całe szczęście, minęły już czasy, kiedy dziecko musiało być grzeczne, czyli nie wiercić się, siedzieć cicho, być posłuszne i bez szemrania robić to, co rodzic kazał, czyli bezwzględnie słuchać rodziców. Nie powtarzamy już okropnych „powiedzonek”, że „dzieci i ryby głosu nie mają”. Wolimy mieć dziecko śmiałe, asertywne, przebojowe, otwarte, radosne, które nie żyje pod dyktando apodyktycznego rodzica. I bardzo dobrze.
Z drugiej strony – w wychowaniu nie chodzi też o to, aby dziecku pozwalać absolutnie na wszystko. Bo co by było w sytuacji, kiedy posłuchanie rodzica byłoby warunkiem zachowania zdrowia i życia? Przecież dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i niebezpieczeństw, a podstawową rolą rodzica jest je chronić.
Dlatego wychodzę z założenia, że dzieci powinny słuchać rodziców, jednak należy im pozostawić obszary, w których mogą mieć własne zdanie. Te obszary ustala rodzic, który jest pełnym miłości przewodnikiem dziecka. W pozostałych obszarach decyduje rodzic, a dziecko za nim podąża.
Jak pięknie mówił Jesper Juul: „Każde dziecko rodzi się z potrzebą posiadania rodzica z autorytetem. Chce go podziwiać, szanować, naśladować.”
Jak między tymi dwoma podejściami do wychowania znaleźć balans, złoty środek?
Na to pytanie odpowiada właśnie ten e-book. Powstał po to, aby pokazać c kierunek, który pozwoli Ci stać się właśnie takim rodzicem i dać ci konkretne wskazówki, dzięki którym Twoje dziecko cię usłyszy. Dzięki nim staniesz się rodzicem, którego potrzebuje Twoje dziecko.
Otrzymujesz:
Cena: 159 zł
Otrzymujesz:
Cena: 129 zł
Otrzymujesz:
Cena: 259 zł
Słuchanie rodziców jako podstawa bezpieczeństwa
Dlaczego dzieci nie słuchają?
Jak działa mózg dziecka?
Rodzina dziecka i jej spektakularne znaczenie
Autorytet rodzicielski
Case study, czyli historia prawdziwa
Jak reagować, co robić i co mówić, żeby dziecko nas posłuchało?
Konkretne wskazówki na konkretne sytuacje
6 podstawowych zasad komunikacji z dzieckiem
Jak reagować na nieprzyjemne słowa dzieci?
Sytuacja 1 – Dziecko nie chce wyłączyć bajki
Sytuacja 2 – Dziecko nie chce słuchać, kiedy zabraniasz telefonu
Sytuacja 3 – Dziecko nie chce wypić lekarstwa
Sytuacja 4 – Dziecko nie chce wracać z placu zabaw
Sytuacja 5 – Dziecko nie chce sprzątać
Sytuacja 6 – Dziecko nie chce się ubierać
Sytuacja 7 – Dziecko nie chce się dzielić
Sytuacja 8 – Dziecko robi awanturę w sklepie
Sytuacja 9 – Dziecko nie chce myć zębów
Sytuacja 10 – Dziecko chce natychmiast wszystko mieć
Sytuacja 11 – Dziecko nie chce słuchać, kiedy zabraniasz ciastka / słodyczy
Sytuacja 12 – Dziecko ucieka na spacerze
Sytuacja 13 – Dziecko nie słucha, kiedy chcesz z nim iść za rękę na przejściu dla pieszych
Sytuacja 14 – Dziecko mówi do ciebie „idź stąd”, wygania z pomieszczenia
Sytuacja 15 – Dziecko w sklepie chce samo prowadzić wózek
Sytuacja 16 – Dziecko nie chce oddać telefonu lub pilota
Zakończenie
Literatura
© 2024 Mariola Kurczyńska